Jasid w mediach

W Kurierze Lubelskim Marcin Jaszak pisał

Początkowo prowadził serwis. Dziś już produkuje rowery i tandemy na zamówienie. Andrzej Stanowski opowiada o tym, jak dwa kółka dla dwojga pomagają przełamać bariery.

Ktoś podjął decyzję, że będzie jeździć na rowerze i przyjeżdża z opiekunem. Opiekun ogląda, a osoba niewidoma poznaje rower. Pokazujemy więc ten rower, tak by ta osoba mogła go dokładnie poznać. Bierzemy ją za rękę i opowiadamy. Tu jest kierownica, tu są pedały, tu jest siodełko, rama, hamulec… To wielkie wydarzenie w jej życiu. A później są telefony. Kiedy będzie mój rower? W końcu przychodzi dzień odbioru. Tu jest moja kierownica, tu jest moje siodełko, tu są moje pedały… I pierwsza przejażdżka. Na początku bardziej nauka niż prawdziwa wycieczka. Nagle świat staje otworem!

czytaj więcej: Marcin Jaszak, Andrzej Stanowski produkuje tandemy na zamówienie, Kurier Lubelski, 24 sierpnia 2015 r. 

na falach Radio Free 89.9 FM z Andrzejem Stanowskim producentem rowerów nietypowych rozmawia Piotr Korzeb
Rower towarzyszył mi od od najmłodszych lat życia. Wynikało to trochę z mojej niepełnosprawności. Rower zastępował mi wózek inwalidzki. Ja w dzieciństwie miałem ogromne problemy z poruszaniem się. Pokonywanie jakiegokolwiek dystansu pieszo było niemożliwe. Więc rower. Na rowerze jeździłem do szkoły, jeździłem po szkole, na podwórko z kolegami, na wycieczkę szkolną. Dosłownie wszędzie. […]

 

Andrzej Stanowski - konstruktor rowerów w TVP3 Lublin
Już w dzieciństwie fascynowały go rowery i praktycznie się z nimi nie rozstawał. Nie tylko jeździł, ale dokonywał drobnych napraw i przeróbek w garażu rodziców. Z czasem ta rowerowa pasja zamieniła się w pracę i dziś Andrzej Stanowski prowadzi w Lublinie firmę JASID. Jego specjalnością są jednoślady typu tandem, wykonane na indywidualne zamówienie klienta, które łączą świat osób niepełnosprawnych, zwłaszcza niewidomych, ze światem zwyczajnych rowerzystów. Są dostępne również w publicznych wypożyczalniach, w sieci Roweru Miejskiego. Jak mówi bohater: „Taki wymarzony rower staje się przyjacielem… To są drzwi do takiego świata, do którego ktoś wcześniej nie miał dostępu.

Zobacz na stronie TVP3

Kreatywni w Lublinie - Buduje tandemy, dzięki którym ludzie odzyskują wiarę w swoje możliwości
W ramach projektu Kreatywni realizowanego przez Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin twórca firmy Jasid zastał włączony do kampanii promującej potencjał gospodarczy miasta. Twórcy programu wierzą, że ludzie reprezentujący przemysły kreatywne dzięki swojej naturalnej skłonności do innowacyjności stanowią najbardziej wartościową grupę wśród przedsiębiorców. Ta rozproszona grupa zasługuje na szczególną uwagę i zainteresowanie każdego dużego, ambitnego miasta, chcącego przyciągać talenty, rozwijać technologię i budować reputację miejsca przyjaznego do życia i prowadzenia biznesu.

czytaj więcej: http://kreatywni.lublin.eu/andrzej-stanowski/

W Poranku z Panoramą innowatorzy - wśród nich Andrzej Stanowski z firmy Rowery - Jasid
W Kurierze Lubelskim Piotr Nowak pisał

„…Swój pierwszy rower złożył w wieku 12 lat. Pasję do jednośladów i majsterkowania zamienił w sposób na szczęście dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami…”